David Guetta

David Guetta

11
1

داوید گتا / David Guetta متولد ۷ نوامبر ۱۹۶۷ از دی‌جی‌های فرانسوی و آهنگ‌ساز در سبک هاوس است. وی که در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ در باشگاه‌های شبانهٔ دی‌جی‌گری می‌کرد.

زندگی کاری دیوید گوئتا دی جی معروف فرانسوی از سن 17 سالگی وی، زمانی که در یک کلوب شبانه در پاریس به اجرای موزیک هاوس و هیپ هاپ می پرداخت، شروع شد. او تحت تاثیر آثار  دی جی های سبک  هیپ هاپ که در کانال رادیو 7 فرانسه فعالیت می کردند، کار خود را به عنوان دی جی در  کلاب براد شروع کرد.

David Guetta از سال 1988 تا 1990  به عنوان دی جی موسیقی هاوس در شبکه رادیویی “پاریس نوا” کار می کرد. و در این زمان، آلبوم هیپ هاپ Nation Rap را با همکاری سیدنی داتل تهیه کرد.

در اوایل 1990 او تحت تاثیر گسترش موزیک هاوس در پاریس قرار گرفته بود و در کلاب هایی مانند  Le Central  و Rex Club هنرنمایی می کرد. اولین تک آهنگ دیوید گوئتا Up & Away در سال 1994 به بازار آمد که به عنوان یکی از پیشگامان هاوس موزیک فرانسوی نام گرفت.

در سال 1995 او به عنوان مدیر کلاب Le Palace انتخاب شد و مهمانی های زیادی در آنجا و دیگر کلوب ها ترتیب داد و هم چنین وی مسئولیت برنامه هایی در شهر تفریحی Ibiza اسپانیا را به عهده گرفت.

در سال 2001  دیوید گوئتا David Guetta به همراه خواکیم گراد نشر موسیقی GUM را تاسیس کردند و در همان سال اولین آهنگ دیوید به خوانندگی کریس ویلز به نام Just A Little More Love  به بازار آمد که در سال 2002 بیش از 250000 نسخه از آن فروش رفت. در پی این آهنگ،کار بعدی او Love Don’t Let Me Go  به بازار آمد. دومین آلبوم گوئتا یعنی “Guetta Blaster” در سال 2004 منتشر شد که آهنگ “The World is Mine”( آهنگ شماره یک US Dance) در این آلبوم عرضه شد.چهارمین آلبوم دیوید گوتا “One Love” در سال 2009 به بازار آمد. دومین آهنگ این آلبوم “S B” در بسیاری از چارت های موسیقی مقام اول را کسب کرد.  آهنگ “When Love Takes Over” به خوانندگی “Kelly Rowland” در ده کشور شماره یک شد. گوئتا آهنگ “I Gotta Feeling” گروه “Black Eyed Peas”  را تهیه کرده است. در آلبوم “یک عشق” ستارگان دیگری مانند: Akon, Estelle, Kid Cudi و will.i.am همکاری داشته اند.

instagram

آلبومهای David Guetta

David GuettaDiscography

دانلود فول آلبوم David Guetta

آهنگهای David Guetta

David GuettaGettin Over

David Guetta - Gettin Over

David Guetta & AfrojackHelium

David Guetta & Afrojack - Helium

John Legend David GuettaConversations In The Dark

John Legend & David Guetta - Conversations In The Dark

David GuettaWithout You

David Guetta - Without You

David GuettaWhere Them Girls At

David Guetta - Where Them Girls At

David GuettaTitanium

David Guetta - Titanium

David GuettaShot me Down

David Guetta - Shot me Down

David GuettaPlay Hard

David Guetta - Play Hard

David GuettaHey Mama

David Guetta - Hey Mama

David GuettaWhen Love Takes Over

David Guetta - When Love Takes Over

David GuettaI Can Only Imagine

David Guetta - I Can Only Imagine